فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

نکات مهم در راه اندازی فست فود

   کسب و کار فست فود در این سالها تغییرات بسیاری کرده است. صنعت فست فود دیگر تنها بر ارائه خدمات سریع محدود نیست و تمرکز آن بیشتر بر روی کیفیت مناسب و فضای جذاب است. به همین دلیل لازم است این نکات را قبل از راه اندازی فست فود بدانید تا در این کسب و کار به شدت رقابتی  موفق تر باشید


 

  • راهنمایی و مشورت

برای راه اندازی فست فود و موفقیت در این بازار رقابتی لازم است که قبل از شروع هر کاری تحقیقات گسترده انجام دهید. مشاوران راه اندازی رستوران در این زمینه بسیار کمک کننده هستند زیرا آنها از بایدها و نباید های این صنعت آگاه هستند. این فرصت بسیار خوبی برای شما فراهم می کند تا از تجربیات موفق و ذهن های خلاق استفاده کنید. می توانید از افرادی که قبلا در این صنعت کار کرد اند مشورت بخواهید . این به شما کمک می کند تا اشتباهاتی که افراد در گذشته کرده اند را تکرار نکنید. داشتن دانش و آگاهی از نیاز های بازار و راهکارهای مناسب کمک می کند که در رسیدن به اهدافتان موفق بوده و جایگاه رضایت بخشی در این صنعت داشته باشید و در نتیجه محصولی منحصر بفرد با کیفیت بالا ارائه کنید.

  • مکان رستوران

یک باور عمومی وجود دارد که مکان های شلوغ و پر تردد یا مراکز شهر بهترین مکان ها برای راه اندازی فست فود هستند. اما پتانسیل های مکانی دیگری نیز وجود دارند که می توانند موفق باشند. به عنوان مثال مکان های بسیاری خارج از شهر وجود دارد که محل بسیار مناسبی برای یک تجارت سودمند و پول ساز هستند. با مشاوران راه اندازی رستوران برای انتخاب بهترین مکان برای رستورانتان مشورت کنید.

بهترین مکان برای فست فود

  • شروع محدودی داشته باشید

نگران این نباشید که شروعی کوچک و محدود در راه اندازی فست فود ممکن است به شکست منجر شود . بلکه در واقع شروعی کوچک و محدود می تواند اولین قدم برای آغاز کسب و کاری قدرتمند و بزرگ باشد زیرا کسب و کارهای کوچک سرمایه اندکی می طلبند و ریسک پذیری کمتری دارند . کسانی که بقدر کافی احساس آمادگی برای شروع کسب و کار متعلق به خودشان را ندارند می توانند با پذیرش نمایندگی ها شروع کنند تا موقعیت خود را برای ورود به صنعت رستوران داری مستحکم کنند.

  • نوشتن طرح کسب و کار

همانطور که در راه اندازی هر کسب و کاری داشتن طرح توجیهی الزامی است، در راه اندازی فست فود نیز داشتن business plan امری ضروری است. مهمترین نکاتی که در این طرح باید مدنظر قرار گیرد این است که چگونه وارد بازار رقابتی شد و چه فاکتورهایی مشتریان را راضی و خوشحال می کند. ماموریت و اهداف باید مشخص شود . به عنوان مثال هدف می تواند تبدیل شدن به بهترین فست فود در مرکز خرید خاصی باشد. پس از مشخص شدن اهداف باید راهکارهای رسیدن به آنها به طور دقیق بررسی شود. همچنین پیش بینی های اقتصادی، تحلیل مارکت و جزئیات سازمانی شامل اطلاعات مدیریتی مدیران و کارکنان هر بخش و نیازمندیهای کلی باید در طرح گنجانده شود.

  • تدارک منابع مالی

با سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری در این بخش هستند ملاقات کنید. می توانید شرایط گرفتن وام بانک را بررسی کنید. برای این منظور از مشخص بودن اهدافتان و دقیق بودن طرح کسب و کارتان اطمینان حاصل کننید تا بتوانید سرمایه گذار را متقاعد کنید. مقدار هزینه و بودجه تان را به طور دقیق برآورد کنید تا سرمایه گذار بداند چه مقدار پول برای راه اندازی کارتان نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که هزینه های مورد نیازتان را بیش از اندازه برآورد نکنید و اگر امکانش بود می توانید با اقداماتی مقدار کمی در هزینه ها صرفه جویی کنید.

هزینه راه اندازی فست فود

  • پیروی از قوانین

امروزه قوانین بسیاری چه در قسمت بهداشت مواد غذایی چه در قسمت اعطای نماینگی ها وجود دارد. توجه کنید که از این قوانین به درستی پیروی کنید قبل از راه اندازی فست فود در مورد این قوانین مطالعه و تحقیق کنید تا آگاهی کاملی از آنها کسب کنید. این مساله برای موفقیت در کسب و کار فست فود بسیار با اهمیت است.

  • انتخاب شعار تبلیغاتی

بعد از راه اندازی فست فود برای بازاریابی و فروش خود برنامه ای در نظر بگیرید. راه های مختلفی از جمله حضور فعال در فضای مجازی برای بازاریابی محصولاتتان وجود دارد. یکی از بهترین روش ها که توسط فست فود های مشهور استفاده می شود انتخاب یک شعار برای تبلیغات است. این شعار باید در عین جذاب و گیرا بودن دربرگیرنده روش کاری که انجام می دهید باشد.

شعار تبلیغاتی
برای اطلاعات بیشتر و داشتن دید بهتر در راه اندازی فست فود مقاله “طراحی استراتژی فست فود” را مطالعه کنید.

منو