فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

هزینه تجهیزات آشپزخانه

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران و آشپزخانه صنعتی،گروه iranhfc

هزینه تجهیزات آشپزخانه

 

یکی از سوالاتی که برای هر سرمایه گذاری در حوزه راه اندازی فست فود پیش می آید میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود می باشد. شما برای راه اندازی فست فود با هزینه هایی زیر مواجه هستید:

 

 • هزینه اجاره محل

 • هزینه دکوراسیون

 • هزینه مواد اولیه

 • هزینه تجهیزات آشپزخانه

 • هزینه  خدمات راه اندازی

 • هزینه های متفرقه

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران و آشپزخانه صنعتی،گروه iranhfc

ترولی سرویس غذا

 

 

برای تجهیز آشپزخانه اگر شما بخواهید که یک راه انداز فست فود یا فروشنده تجهیزات آشپزخانه  شما  را، راهنمایی کند ممکن است با ارقامی بین ۵۰ تا ۴۵۰ میلیون روبرو  شوید. همانطور که می بینید بازه قیمتی تجهیزات آشپزخانه فست فود بسیار گسترده و مبهم می باشد. 
اما واقعیت اینجاست که لیست تجهیزات مورد نیاز در فست فود رابطه مستقیمی با پارامترهای زیر دارد:

 

 

 

 • ظرفیت تولید: اگر شما پیش بینی تقریبی از مشتریان نداشته باشید قطعا با مشکل مهمی در این حوزه برخورد خواهید کرد. تناسب تجهیزات آشپزخانه با میزان فروش از اصول مهم در طراحی آشپزخانه می باشد.

 

 • فضا : منظور از فضا در این مطلب هم فضای آشپزخانه و هم فضای مکان ارائه سرویس از جمله سالن یا فضای باز مورد استفاده در فست فودها به طور کلی تعداد صندلی ها می باشد. اصولا در آشپزخانه های کوچک شما با محدودیت فضا روبرو هستید که این محدودیت گاها بر روی برند تجهیزات آشپزخانه نیز تاثیر گذار است. از طرف دیگر اگر شما سالن یا تعداد صندلی زیادی دارید باید پیش بینی های لازم را در آشپزخانه داشته باشید.

 

 • بودجه : قطعا یکی از عواملی که می تواند در تهیه لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه شما تاثیر گذار باشد میزان بودجه ایست که شما برای این مهم تخصیص داده اید.

 

 • دسترسی به منابع انسانی : گاها در برخی از شرایط و در برخی از نقاط امکان استفاده از نیروی کار با هزینه پایین تر وجود دارد که این شرایط به شما کمک می کند تا از ماشین آلاتی که بیشتر پرسنل محور هستند نسبت به تکنولوژی محور بودن استفاده نمایید که قطعا اجرای این سیاست هزینه تجهیز شما را پایین خواهد آورد.

 

 • منو فست فود:منو فست فود شما مهمترین آیتم در تشکیل چک لیست تجهیزات آشپزخانه شما می باشد. به طور مثال اگر شما قصد راه اندازی فست فودی را دارید که فقط  محصولات برگر را ارائه می کند لازم نیست فر پیتزا بخرید.

 

 

اگر بخواهیم هزینه تجهیزات آشپزخانه یک فست فود کامل را که دارای خطوط تولید پیتزا، ساندویچ و سوخاری است را در بیاوریم. بهتر است ابتدا به ساکن آشپزخانه را به بخش های کوچکتر تقسیم کرده و تجهیزات اصلی هر بخش را نام ببریم.

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران و آشپزخانه صنعتی،گروه iranhfc

هزینه تجهیزات آشپزخانه

 

 

 

تجهیزات خطوط مختلف آشپزخانه به همراه هزینه تجهیزات آشپزخانه:

 

       آماده سازی:

 

 1. یخچال: یخچالها با توجه به ظرفیت و متریال مورد استفاده دارای قیمت های متفاوتی می باشند. به طور کلی یخچالهای درجه یک چهار درب صنعتی با موتور آلمانی و تمام تزریق در صورت درجه یک بودن ۵/۵ میلیون و در صورت درجه دو بودن ۵/۴ میلیون خواهد بود.

 

 1. فریزر: فریزرها با توجه به ظرفیت و متریال مورد استفاده دارای قیمت های متفاوتی می باشند. به طور کلی فریزرها  درجه یک چهار درب صنعتی با موتور آلمانی و تمام تزریق در صورت درجه یک بودن ۵/۶ میلیون و در صورت درجه دو بودن ۵/۵خواهد بود.

 

 1. سینک ظرف شویی: سینک های ظرف شویی نیز با توجه به ورق استفاده شده در آنها و ضرافت های رعایت شده دارای قیمت های متفاوتی می باشند، به طوری که سینک ظرف شویی ۱۵۰ سانت بدون درب درجه یک ۹۵۰ هزار تومان و درجه دو ۸۵۰  هزار تومان و درجه سه ۷۵۰ هزار تومان می باشد.

 

 1. آبچکان:آبچکانها نیز با توجه به ورق مورد استفاده شده و سبد های آنها که از جنس استیل با آهن باشند دارای قیمت های متفاوتی هستند به طوری که آبچکان درجه یک تمام استیل با درب و اندازه ۱۵۰ سانت به قیمت ۶۰۰ هزارتومان می باشد.

 

 1. میز کار: میز کارها نیز بر اساس ضخامت ورق و نوع ورق مورد استفاده و نوع طبقات از قیمت های مختلفی برخوردار هستند به طوری که یک میز کار ۱۵۰ سانت درجه یک ۹۰۰ هزارتومان، درجه دو ۷۵۰ هزار تومان و درجه سه ۶۰۰ هزازتومان می باشد. البته برخی از محصولات بی کیفیت که تحت عنوان بازاری در بازار وجود دارد با قیمت های پایین تر عرضه می گردد.

 

 1. تخته کار: تخته کارها در دو نوع پلاستیکی و چوبی وجود دارند که معمولا کیلویی فروخته می شوند.

 

 1. چرخ گوشت:چرخ گوشت های گیربکسی چرخ گوشت های مناسبی برای فست فود می باشند. اگر شما این چرخ گوشت را برای فست فود کوچکی می خرید تیغه ۲۲ می تواند جواب گوی نیاز شما باشد که قیمتی در حدود ۴/۲ میلیون داشته و چرخ گوشت های بزرگ تر و حرفه ای با تیغه ۴۴ قیمتی در حدود ۴/۴ دارد.

 

 

 1. خرد کن: خرد کن ها بر اساس برند و قابلیتهایی که دارند از قیمت ۵/۱ تا ۱۵ میلیون می باشند.

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران و آشپزخانه صنعتی،گروه iranhfc

هزینه تجهیزات آشپزخانه

 خط تولید  پیتزا به همراه هزینه تجهیزات آشپزخانه:

 

 1. خمیر گیر:کوچکترین و ارزان ترین خمیر گیر خمیر گیر ایرانی می باشد که با ظرفیت ۲۰ کیلو گرم قیمت ۵۰۰ هزارتومانی دارد.

 

 1. خمیر پهن کن:خمیر پهن کن ها نیز دارای تنوع بسیار زیادی می باشند ولی یک مدل ایرانی طرح ایتالیا از قیمتی معادل ۴/۲ میلیون برخوردار است.

 

 1. پروفرمای پیتزا: معمولا پروفرما ها  در اندازه های ۸۰ سانت استفاده می شوند و به قیمت ۱۲٫۸ می باشند.

 

 1. تاپینگ پیتزا: قیمت تاپینگ همچون یخچال و فریزر به آیتم های بسیار زیادی ارتباط دارد به طوری که برای یک تاپینگ ۱۵۰ سانت می توان طیف قیمتی از ۵/۲ تا ۵/۵ داشت. که این بازه قیمتی به نوع موتور، نوع ورق، نوع کندانسور، متریال استفاده شده، زیبایی و غیره تقسیم می شوند.

 

 1. فر پیتزا:فر پیتزا یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه فست فود می باشد که در مدل های فر پیتزای صندوقی، فرپیتزای گردون و فرپیتزای ریلی وجود دارد. این روزها فست فودها معمولا از فرهای ریلی استفاده می کنند که این فرها بر اساس سایز و اندازه و کمپانی تولید کننده دارای قیمت های متفاوتی می باشند. بهترین فر پیتزای موجود در بازار ایران در سایز کوچک را با قیمتی معادل ۳۳ میلیون  تومان می توان تهیه نمود.

 

    خط تولید برگر – ساندویچ به همراه هزینه تجهیزات آشپزخانه :

 

 1. گریل خط دار:گریل های خط دار یا زغالی با توجه به کمپانی سازنده و اندازه های آن دارای بازه قیمتی از ۸/۱ تا ۳/۵ می باشند. که کاراترین و بهترین مدل ۹۱ سانت امریکن استایل می باشد.

 

 1. گریل تخت: گریل های تخت یا چدنی با توجه به کمپانی سازنده و اندازه های آن دارای بازه قیمتی از ۶/۱ تا ۱/۵ می باشند. که کاراترین و بهترین مدل ۹۱ سانت امریکن استایل می باشد.

 

 1. میز زیر گریل: با توجه به اینکه اکثر فست فود ها از گریل های رو میزی استفاده می کنند میزهای گریل نیز با توجه به اندازه خود گریل و نوع ورق و کیفیت ساخت  دارای قیمت های متفاوتی می باشند، که میز ۹۱ سانت با کیفیت قابل قبول و دو صفحه از قیمت حدودی ۶۰۰ هزارتومان برخوردار می باشد.

 

 1. تاپینگ:قیمت تاپینگ ساندویچ نیز بسیار شبیه تاپینگ پیتزا می باشد، ولی از آنجا که فست فودهای کوچک، ترجیح می دهند از تاپینگ زیر فریزر استفاده می نماید این تاپینگ ها ۳۰۰ هزارتومان گرانتر می باشند.

 

 

 1. تستر نان : تستر های نان نیز دارای قیمت های متفاوتی بر اساس عملکرد و کمپانی سازنده هستند. ولی بهترین تستر بازار ایران از قیمت ۵/۷ میلیونی برخوردار می باشد.

 

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران و آشپزخانه صنعتی،گروه iranhfc

هزینه تجهیزات آشپزخانه

 

 

 1. شوت ساندویچ: شوت ساندویچ نیز با توجه برند و کشور سازند و کیفیت آن از قیمت ۸۵۰ هزار تومان تا ۸/۱۱ میلیون تومان می باشد.

 

     خط تولید سوخاری به همراه هزینه تجهیزات آشپزخانه :

 

 1. بردینگ : بردینگ دو لگن ایرانی که از کیفیت خوبی نیز برخوردار می باشد ۵۵۰/۷ میلیون می باشد.

 

 1. مریناتور:بهترین نوع مریناتور که مریناتور تحت خلاء سفارش iranhfc  می باشد از قیمت ۵/۶ میلیونی برخوردار است.

 

 1. سرخ کن مرغ سوخاری: سرخ کن مرغ سوخاری با توجه به کیفیت و کشور سازنده از قیمت ۱۸ میلیونی شروع شده و تا ۳۹ میلیون ادامه می یابد. ناگفته نماند برخی از افراد ادعای واردات سرخ کن مرغ هنی پنی امریکایی را داشته که این دستگاه در کشور امریکا معادل ۱۸۵۰۰ دلار قیمت دارد که اگر به ریال تبدیل کنیم قیمت ان حدود ۶/۶۶ میلیون با دلار حواله ای ۳۶۰۰ تومن در آمریکا می باشد. و با توجه به هزینه حمل و عوارض و گمرگ زیر ۱۰۰ میلیون تومان نخواهد بود. ولی این فروشندگان این دستگاه به اصطلاح امریکایی را ۴۲ میلیون به فروش می رسانند.

 

 1. دیس پلی : دیس پلی سفارش kfc  وارد شده توسط گروه iranhfc  که از کیفیت ممتازی در بازار برخوردار است بهز قیمت ۵/۱۲ میلیونی برای مشتریان به فروش می رسد  و خرید مستقیم از دفتر شامل ۱۰ درصد تخفیف و خرید بالای ۱۰ عدد از تخفیف ۱۵ درصدی برخوردار می باشد.

 

        سایرهزینه تجهیزات آشپزخانه :

 

 1. هود: هود های مورد استفاده در فست فود به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می شوند که دارای فیلترهای مشبک، s  یا سی ان سی می باشند. قیمت این هودها از ۴۰۰ تا ۹۰۰ هزارتومان با توجه به کیفیت می باشد.

 

 1. سرخ کن سیب زمینی: سرخ کن های کابین دار سیب زمینی که دارای مخزن ۲۱ لیتری روغن می باشند، بنا به برند مورد استفاده دارای قیمت های متفاوتی می باشند ولی بهترین کار بازار سرخ کن سیب زمینی امریکن استایل می باشد که تمام استیل بوده و دارای مخزنی با استیل ۴۳۹ استینلس استیل و کنترلر گاز هنی پنی می باشد. که به قیمت ۵/۵ برای مشتری و ۱۰درصد تخفیف برای خرید از دفتر مرکزی می باشد. شایان ذکر است سرخ کن های متفرقه با کیفیت پایین و به نام دین با قیمت ۵/۳ میلیون می توان تهیه نمود.

 

 1. شوت سیب زمینی : با توجه به نوع شوت و همچنین نوع آن از قیمت ۶۵۰ هزار تومان تا ۸/۴ می باشد.

 

 1. یخساز: یخ سازها با توجه به ظرفیت و همچنین نوع برند از ۶/۳ تا ۲/۱۰ می باشد.

 

 1. کابینت : کابینت های دیواری بدون درب از قیمتی نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان برای هر متر برخوردار است.

 

اکسسوری ها نیز باید به لیست هزینه تجهیزات آشپزخانه اضافه گردد.البته این لیست بهتر است توسط کارشناسان خبره با نرم افزار اتوکد یا اسکچاپ تهیه و در اختیار شما گذاشته شود.

 

 

در گروه iranhfc  ( وارد کننده و سازنده تجهیزات آشپزخانه های صنعتی) تجهیزات با بالاترین کیفیت، گارانتی معتبر و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

عنوان مطلب هزینه تجهیزات آشپزخانه

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران و آشپزخانه صنعتی،گروه iranhfc

هزینه تجهیزات اشپزخانه

 

منو