فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

هزینه رهن مغازه برای راه اندازی فست فود و رستوران

در لیست هزینه های راه اندازی فست فود یا رستوران یکی از ارقامی که به چشم می خورد هزینه رهن یا پول پیش برای کرایه مغازه مناسب جهت راه اندازی فست فود یا رستوران می باشد.

 

اگر شما جزء آن دسته از افرادی باشید که برای شروع کار در صنعت فست فود یا رستوران مجبور باشید که از املاک استیجاری استفاده نمایید قطعا با این عدد روبرو خواهید شد.

البته با توجه به اینکه هزینه رهن و اجاره در کشور ما از یک سازمان بندی مشخصی برخوردار نمی باشد، لذا صحبت در مورد هزینه رهن مغازه برای راه اندازی فست فود و رستوران بسیار دشوار می باشد.

اما ما در اینجا قصد داریم که به برخی از نکات در هنگام رهن مغازه اشاره نماییم که شاید به کمک آن دسته از دوستانی که قصد راه اندازی فست فود یا رستوران را دارند بیاید.

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران | هزینه رهن مغازه برای راه اندازی فست فود و رستوران

هزینه رهن مغازه برای راه اندازی فست فود و رستوران

 

 

  • مدت زمان اجارهاگر قصد راه اندازی فست فود یا رستوران را دارید سعی کنید که قرارداد رهن و اجاره مغازه را بین سه تا پنج سال ببندید. البته بدیهی است پس از گذشت هر سال با توجه به نرخ تورم اعلامی توسط بانک مرکزی اجاره دستخوش تغییراتی خواهد شد و دیدن این موضوع در قرارداد از طرف موجر امری طبیعی می باشد، ولی عرف موجود در صنعت رستورانداری برای مدت زمان اجاره معمولا بالای سه سال می باشد. البته شایان ذکر است که شما باید در مورد مدت زمان حضور خود در موقعیت مذکور مطمئن باشید زیرا در صورت عدم موفقیت شما موجر می تواند شما را مجبور به نشستن و پرداخت کرایه تا پایان مدت قرار داد نماید.

 

  • مالیات در اجاره:توجه نمایید که هزینه رهن به عنوان قرض الحسنه در قوانین محاسبه شده و مشمول مالیات نمی شود. پس رهن مغازه به نفع طرفین می باشد و اگر شما قصد رهن کامل مغازه را دارید می بایست به این نکته توجه نمایید.

 

  • تبدیل رهن به اجارهیکی از شرایط مرسوم در اجاره املاک تبدیل پول رهن به اجاره می باشد که معمولا به روش هر ۳۰ میلیون تومان رهن معادل یک میلیون تومان اجاره در ماه می باشد. البته این عدد برای مغازه ها ۳ درصد نمی باشد بلکه ۲٫۵ می باشد. هر چند ما معتقدیم که رهن کامل مغازه در شرایط کنونی می تواند آیتم بسیار مهمی در موفقیت شما باشد.

 

  • زمان تنفس برای تعمیرات :یکی از موارد مهمی که در مورد مغازه هایی که برای راه اندازی فست فود یا رستوران در نظر گرفته می شود مدت زمان تنفس برای تعمیرات و دکوراسیون می باشد، که به طور معمول یک ماه در نظر گرفته می شود. البته اگر مغازه بزرگ باشد و نیازمند تعمیرات اساسی این مدت می تواند تا دو ماه نیز افزایش پیدا کند.

 

  • بررسی تاسیساتیکی از موارد مهمی که باید در اجاره مغازه ها به آن توجه نمود، تاسیسات متناسب با نیاز کار شما می باشد. البته این کار نیازمند حضور کارشناسان خبره این مهم می باشد. در صورتی که تاسیسات پاسخگوی نیاز شما نباشد شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

 

 

باز هم تاکید می کنیم که رهن مغازه می تواند عامل بسیار مهمی در موفقیت شما باشد. زیرا بار اجاره بیشتر از لحاظ روانی ممکن است آرامش شما را بهم بریزد.

 

تهیه شده توسط گروه تخصصی راه اندازی فست فود و رستوران حسینی

 

عنوان مقاله : هزینه رهن مغازه برای راه اندازی فست فود و رستوران

 

منو