فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

چگونه پرسنل با انگیزه در فست فود داشته باشیم؟

غالبا از مدیران با تجربه فست فود ها می شنویم که با اعتراض از پرسنلی صحبت می کنند که انگیزه ندارند و معمولا از کلید واژه هایی چون:

  • وجدان کاری پایین
  • بی انگیزه بودن
  • عدم درک شرایط کار فرما

و… صحبت می کنند. البته دلیل این مشکل را باید در مدیران جست نه در کارکنان، همانگونه که اکثر مشکلات در فست فودها ناشی از مدیرت نادرست می باشد و برای این مهم نیز معمولا ریشه مشکلات در پارامتر های زیر می باشد:

  • گزینش غلط پرسنل
  • هدف های مبهم و نا مشخص
  • عدم وجود شرح وظایف
  • عدم نظام ارزیابی عملکرد
  • عدم وجود سیستم صحیح پاداش و جریمه

… مدیران فست فود ها باید به پرسنل خود توجه کنند تا بفهمند چه عواملی آن ها را به کار وا می‌دارد و انگیزه آن ها را برای کار افزایش می دهد. گاها پرسنلی که در فست فود ها از عملکرد پایین تری برخوردار هستند از شرایط بهتری برخوردار می باشند. ولی به صورت کلی بیشترین مشکل بین پرسنل و مدیران در فست فود ها بر روی عدم شفاف بودن شرح وظایف می باشد. البته این مشکل در فست فودهای کوچکتر به مراتب بیشتر است. گاها در بعضی از مواقع که پرسنل سالن به مرخصی می روند، مدیران فست فود از پرسنل آشپزخانه به عنوان جایگزین استفاده می کنند، که در اغلب موارد باعث ایجاد دلخوری پرسنل آشپزخانه می گردد. بهتر است در زمان استخدام پرسنل این موارد به آن ها اطلاع داده شود و رضایت آن ها دریافت گردد. مدیران فست فود ها باید با شناخت وظایف و نیاز ها و نوع انگیزه ها و به کارگیری به موقع و صحیح آن ها، انگیزه پرسنل خود را افزایش دهند و آن ها را به درستی مدیریت کنند. و مدیران فست فود ها مطلقا نباید زور گویی کنند و باید با پرسنل خود با احترام رفتار کنند و اگر نارضایتی دارند با دلیل با پرسنل خود مطرح کنند. بسیاری از مدیران بی تجربه فکر می کنند با سخت گیری می توانند پرسنل را بهتر کنترل کنند اما با این روش نمی توانند موفق شوند. مدیران باید با پرسنل رابطه ای دوستانه داشته باشند نه رابطه ای بر اساس زورگویی و دستور دهی، زیرا یا این روش اعتماد پرسنل بیشتر می شود و همچنین کار برای آن ها لذت بخش تر خواهد شد. مدیریت صحیح یکی از ارکان مهم در داشتن پرسنل با انگیزه می باشد. و مدیریت عملی حرفه ای است و فردی که مدیر فست فود است باید آموزش های لازم را دیده باشد و هرکسی نمیتواند مدیریت فست فود را بر عهده بگیرید.
در گروه iranhfc خدمات آموزش پرسنل و مدیران به صورت تئوری و عملی توسط مهندس حسینی انجام می شود.
 

منو