فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

چگونگی راه اندازی فست فود (بخش دوم)

چگونگی راه اندازی فست فود همانطور که در مقاله قبل گفته شد امری تخصصی است. در بخش اول مقاله در مورد آشنایی با کار فست فود و چگونگی راه اندازی آن صحبت کردیم. در این بخش می خواهیم بیش تر در مورد توسعه کار و مراحل قانونی آن اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم.

توسعه و رشد کار فست فود

چگونه برای فست فود تبلیغ و بازاریابی کنیم

فست فود خود را از طریق رسانه های محلی تبلیغ کنید. بگذارید مردم فست فود شما را بشناسند و اسم آن را در جاهای مختلف ببینند. از طریق بیلبوردها، روزنامه ها، رادیو و تلویزیون و یا هر روش دیگری که در اختیار دارید به تبلیغات برای فست فود خود بپردازید. مثلا از طریق روزنامه ها یا فروشگاه ها و یا برنامه های اینترنتی بن های تخفیف فست فود را به مردم ارائه کنید. یا برای تبلیغ در فست فود خودتان یا در مکانی دیگر برنامه های زنده اجرا کنید و به این صورت جمعیت زیادی را دور هم جمع کنید و فست فود خودتان را به آنان معرفی نمایید. شما حتی می توانید مسابقات ساده ای را برگزار کنید و به عنوان جایزه بن های خرید از فست فود را به شرکت کنندگان بدهید.

iranhfc

iranhfc

چگونه مشتریان را برای مراجعه مجدد تشویق کنیم

سرعتی که در آماده کردن، پختن و سرو غذا به کار می گیرید اصلی ترین عامل در این زمینه است. شما حتی می توانید غذا را با پیک برای مشتریان بفرستید یا لاین های تحویل غذا داشته باشید تا نیازی نباشد که مشتریان شما برای شفارش و دریافت غذا از ماشین پیاده شوند و بتوانند در حالی که در خودرو هستند به این لاین ها بیایند و غذای خود را سفارش بدهندو تحویل بگیرند. هم چنین از نظر قیمت نیز همیشه سعی کنید بهترین قیمت ها را برای محصولات خود در نظر بگیرید. سعی کنید قیمت های شما نسبت به سایر فست فودها رقابتی باشد.

چگونه و چه وقت گروه کاری فست فود را تشکیل دهیم

موضوع استخدام نیروی کار موضوع مهمی است که از همان ابتدا باید به آن فکر کرد. بعد از انجام دادن اقدامات اولیه حتما به فکر استخدام نیروی خوب و کارآمد باشید. در اداره کردن فست فود شما به صندوق دار، آشپز، تمیزکار، مدیر داخلی، متخصص بازاریابی و حسابدار نیاز خواهید داشت. شاید در ابتدا مالک فست فود بتواند مسائل مربوط به تبلیغات و بازاریابی، حسابداری و حتی مدیریت داخلی و تقسیم وظایف را انجام دهد، اما به مرور زمان و با رشد و بزرگ تر شدن دامنه کاری، افراد متخصص در هر زمینه باید کارهای موجود را به عهده داشته باشند.

ملاحظات قانونی

مجوزهای دولتی مورد نیاز

برای هر انجام هر کاری تعدادی مجوز دولتی و محلی مورد نیاز است. این مجوزها در رابطهع محدوده کاری شما و نحوه ارائه خدمات هستند. حتما در مورد این گونه مجوزها اطلاعات لازم را به دست آورید.

قوانین مالیاتی

هر کاری شامل قوانین مالیاتی خود می باشد. کار فست فود نیز در از این قائده مستثنی نیست. پس در مورد قوانین مالیاتیی مربوط به کارتان آگاهی لازم را داشته بشید.

مجوز محل کار

کار فست فود نیز مانند هر کار دیگری که به مکان ومجوز کسب نیاز دارد، نیازمند داشتن مجوز کسب است. پس حتما به صنف مروبط به این کار بروید و این مجوزها را دریافت کنید.

iranhfc

iranhfc

استانداردها و مقررات غذایی

از آن جا که در کار فست فود شما با غذا و فروش محصولات غذایی سروکار دارید پس باید استانداردهای مربوط به محصولات غذایی را داشته باشید. تعدادی از این استانداردها، استانداردهای جهانی هستند و تعدادی از آن ها نیز به کشور یا منطقه ای که شما در آن مشغول فعالیت هستید مربوط می شوند. این استانداردها از هر نوعی که باشند لازمه کار شما این است که آن ها را کسب کنید، چرا که داشتن این موضوع به جلب اعتماد و رضایت مشتریان شما کمک شایانی خواهد کرد.

پتانسیل کسب درآمد

چقدر می توان برای هر غذا سود در نظر گرفت؟

شما برای هر سفارشی که به مشتریان اائه می دهید مقداری سود در نظر می گیرید. با محاسبه هزینه ای که اماده کردن آن سفارش برای شما داشته است، می توانید یک سود منطقی را برای آن در نظر بگیرید. این سود در مورد نوشیدنی ها کمتر و درمورد غذاها بیش تر است. اما یک نکته را فراموش نکنید که قیمت هایی که برای محصولات خود د نظر می گیرید باید منطقی و رقابتی باشند.

هزینه های جاری یک فست فود چه چیزهایی هستند؟

کار فست فود نیازمند نیروی کار، تبلیغات و بازاریابی، بیمه، تجهیزات پخت و پز، اجاره مکان و دیگر هزینه های این چنینی است. شما کارکنانی دارید که سفارش مشتریان را دریافت می کنند، آشپزهایی دارید که آن سفارش ها را آماده می کنند، افرادی هستند که مسئول نظافت فست فود هستند، مسئول صندوق و غیره. همه این ها ماهانه هزینه ها ثابتی را برای شما در پی دارند. هزینه هی جانبی دیگر نیز در کار فست فود وجود دارند، مانند هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات آشپزخانه، هزینه تهیه وسایل جدید و یا هزینه هایی مشابه.

کار فست فود چه میزان سوددهی دارد؟

میزان سوددهی شما در سال پس از چند ماه کار کردن قابل محاسبه است. نکته ای که مشخص است این است که با اتخاذ تصمیمات درست در زمان راه اندازی و ادامه کار، شما می توانید سود خود را بیش ترکنید.

iranhfc

iranhfc

چگونه می توان سودآوری فست فود را بیش تر کرد؟

شما می تاونید با اضافه کردن لاین های تحویل سریع غذا مشتریان بیش تری را جذب کنید. هم چنین می توانید تهیه غذایی یک موسسه یا اداره را به عهده بگیرید. تجهیزات قدیمی خود را به روزرسانی کنید ولی تجهیزات قدیمی را دور نیندازید و آن ها را به فست فودهای تازه تاسیس که به دنیال تهیه تجهیزات با هزینه کمتر هستند بفروشید.

تلاش ما در این مقاله بر این بود تا شما را از صفر تا صد با کار فست فود آشنا کنیم. سعی کردیم اطلاعات لازم را در راستای راه اندازی فست فود، کارهای روزانه در فست فود و توسعه و افزایش سود آن در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد راه اندازی فست فود و یا سرمایه گذاری در این کار را دارید حتما مقالات مشابه را مطالعه و بررسی کنید. در پایان باید به شما یادآور شویم که پیش از اتخاذ هر تصمیمی و اقدام به هر کاری در این زمینه، با موسسات مشاوره در رابطه با کار خود صحبت کنید. مشاوره با افراد با تجربه در این کار می تواند به شما در گرفتن تصمیمات بهتر کمک کند وشما می توانید مراحل کار خود را سریع تر و بهتر پیش ببرید.


نکات راه اندازی یک فست فود

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو