فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

چگونگی راه اندازی فست فود (بخش اول)

چگونگی راه اندازی فست فود امر بسیار مهم و تخصصی است. در این مقاله قصد داریم تا قدم به قدم شما را در زمینه راه اندازی فست فود راهنمایی و همراهی کنیم. راهنمایی ها و راهکارهای ما در رابطه با راه اندازی فست فود تمامی اطلاعاتی را که برای انتخاب کردن یا انتخاب نکردن این حرفه نیاز دارید را در اختیار شما می گذارد. در این مطلب شما با فعالیت های روزانه فست فود، کارها و مسئولیت های مالک فست فود، بازار هدف، فرصت های پیشرفت، هزینه های راه اندازی، قوانین و مجوزهای مورد نیاز و دیگر مسائل و موارد موجود در این زمینه آشنا خواهید شد.

در بخش اول نگاهی اجمالی به کلیت این کسب و کار داریم که به شما کمک می کند تا هر چه بهتر و بیش تر با هویت این کار و تجارت آشنا شوید.

بررسی اجمالی کار فست فود

کار و تجارت فست فْود در واقع این است که شما غذا را با قیمتی مناسب و در کوتاهترین زمان ممکن در اختیار مشتری قرار می دهید. فست فود ها غذا را به صورت بیرون بر، تحویل با پیک و یا سرو در محل فست فود به مشتریان عرضه می کنند.صنعت فست فود به دلیل عرضه غذاهای خوش مزه در زمانی کوتاه بسیار محبوب و پر طرفدار است. با راه اندازی فست فود شما هرگز کار یکنواخت و خسته ککننده ای نخواهید داشت و همواره در ارتباط با مردم و جامعه به کار و فعالیت مشغول هستید.

iranhfc

این کار مناسب چه کسانی است؟

اگر شما به دنبال کاری هستید که درآن مردم را خوش حال کنید، به نیازهای آنان رسیدگی کنید و غذایی به آن ها بدهید که با خوردن آن به کارهای خود ادامه دهند، پس شما باید به فکر راه اندازی یک فست فود باشید. فعالیت در زمینه فست فود برای اشخاصی مناسب است که دوست دارند غذاهای خوش مزه و خوش طعم را با قیمتی مناسب برای مردم آماده کنند و به آن ها عرضه نمایند. این کار فرصتی در اختیار شما قرار می دهد که با مردم جامعه تعامل بیش تری داشته باشید، از آن ها انرژی بگیرید و به آن ها انرژی بدهید و روی هم رفته از این کار احساس رضایت داشته باشید.

در یک روز معمولی در فست فود چه می گذرد؟

فعالیت های معمول روزانه در یک فست فود عبارتند از آماده کردن، پختن و سرو کردن غذا برای مشتریان. کارکنان سفارشات مشتریان را می گیرند، غذا را آماده می کنند، فست فود را تمیزو مرتب می کنند و مواد لازم برای روز آینده را تهیه و آماده می نمایند. مدیریت فست فود کار هر یک از کارکنان را مشخص می کند، تقسیم وظایف را انجام می دهد و بر نحوه انجام وظیفه هر یک از کارکنان نظارت دارد، به شکایات و نظرات مشتریان رسیدگی می کند، به امور فست فود می پردازد و مهم تراز همه او باید اطمینان حاصل کند که  مشتریان از صرف غذا در فست فود و کیفیت غذایی که به آن ها عرضه می شود، رضایت کامل داشته باشند.

بازار هدف کار فست فود چیست؟

بازار هدف فست فودها افرادی هستند که وقت و یا حوصله پختن و آماده کردن غذا برای خودشان را ندارند. جوانان، نوجوانان و کسانی که نمی خواهند پول خود را در رستوران های بزرگ صرف کنند و یا توانایی خرید غذاهای گران را ندارند نیز جزء مشتریان و بازار هدف فست فود محسوب می شوند.

یک فست فود چگونه هزینه های خود را تامین می کند؟

در صنعت فست وفد هزینه ها از طریق فروش غذا و نوشیدنی تامین می شوند.

پتانسیل رشد برای یک فست فود چیست؟

کار فست فود کاری است که محبوبیت بسیار زیادی دارد. اکثر مردم حداقل روزی هشت ساعت کار می کنند. با توجه به صرف زمان برای بازگشتن از محل کار به خانه، رسیدگی به امورخانه و خانواده و انجام کارهای شخصی، وقت کمی را برای افراد باقی می ماند که بخواهند به آشپزی و آماده کردن غذا بپردازند. این موضوعات همان دلایلی هستند که باعث محبوبیت زیاد و رشد سریع فست فودها شده اند. راه اندازی یک فست فود موفق، گسترش کارو راه اندازی شعبه جدید و توسعه کار و پیشرفت در این زمینه به دلیل همین محبوبیت موضوعی است هیچ محدودیتی ندارد و با فکر و برنامه ریزی میتوان به سمت آن پیش رفت. رشد و پیشرفت در کار فست فود هیچ پایانی ندارد و به همین دلیل است که صنعتی سود آور ممحسوب می شود.

شروع کار

چه مهارت ها و تجربیاتی به شما کمک می کنند که فست فود موفقی راه اندازی کنید؟

اشخاصی که تجربه فعالیت در صنایع غذایی و مراوده مستقیم با مشتریان را دارند، احتمالا در این کار موفق تر خواهند بود. صاحبان این صنایع باید انرژی خود را بر راندمان بالا، کاهش هزینه ها و ارائه بالاترین کیفیت غذا در کوتاه ترین زمان ممکن متمرکز نمایند. صاحب یک فست فود باید بتواند کارها را به بهترین شکل در میان کارکنان تقسیم نماید، هزینه های جاری را تحت کنترل داشته داشته باشد و همواره به نحوی فعالیت و برنامه ریزی کند که بتواند پاسخ گوی نیازها و سلایق مختلف مشتریان باشد.

 

iranhfc

هزینه های راه اندازی فست فود شامل چه مواردی است؟

برای راه اندازی فست فود شما به مکان مناسب، تجهیزات کافی و مناسب، نیروی کار، بیمه و سایر موارد مشابه نیاز دارید. برای تامین تمامی این موارد شما باید سرمایه کافی در اختیارداشته باشید.

مراحل آغاز به کار و راه اندازی فست فود چیست؟

زمانی که تصمیم به راه اندازی فست فود گرفتید بهتر است طرح و برنامه خود را دقیقا مورد بررسی قرار دهید. مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید. با همراهی قدم به قدم شما با این طرح شما اطمینان می یابید که وقت و سرمایه خود را در مسیر درستی به کار گرفته اید و از هدر رفت آن جلوگیری نموده اید:

 • طرح تجاری خود را اماده کنید. یک طرح تجاری دقیق به شما در پیشبرد اهدافتان کمک شایانی خواهد کرد.
 • مجوزهای لازم را دریافت کنید.
 • در مورد قوانین مالیاتی اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • یک حساب بانکی معتبر داشته باشید.
 • هزینه های تجاری و کاری خود را همواره مورد بررسی قرار دهید.
 • بیمه تجاری و کاری مناسب داشته باشید.
 • برند و نام مناسب برای فست فود خود انتخاب کنید. هم چنین تصمیم بگیرید که چه نوع فست فودی را می خواهید راه اندازی کنید.
 • در شبکه های مجازی فعال باشید. سایت مناسبی برای فست فود خود راه اندازی کنید. یک وب سایت مناسب و خوب باعث می شود که مشتریان با فست فود شما آشنا شوند. از طریق اینترنت شما می توانید در مورد ممحصولات و خدمات خوئد به مشتریان اطلاع رسانی کنید. از آن جا که بیش تر مردم به صورت گسترده از اینترنت استفاده می کنند شما با این کار فرصت بسیار خوبی برای جذب مشتری و تبلیغ محصولات خود در اختیار خواهید داشت.

 

iranhfc

راهکارهای شروع سریع و موفق فست فود چه چیزهایی هستند؟

راز موفقیت در کار فست فود میزان رضایت مشتری است. هر چه مشتری شما از فست فود شما راضی تر باشد به این معنی است که شما موفق تر هستید. رضایت مشتری تنها در گرو کیفیت غذایی که در اختیار وی قرار می دهید نیستف بلکه نحوه ارائه خدمات، نحوه دریافت سفارش، برخوررد کارکنان و حتی فضای فست فود شما، همه وهمه در رضایت مشتری نقش دارند. عامل مهم دیگر زمان است. هرچه سرعت شما بالاتر باشد، میزان رضایت مشتری نیز بالاتر می رود.

غذاهایی که در فست فود ارائه می دهید نیز مهم هستند. همواره غذاهایی در منوی خود داشته باشید که مشتری شما نتواند به راحتی در فست فودهای دیگر آن را پیدا کند.

این چند نکته ساده اما مهم می توانند نقش بزرگی در موفقیت فست فود شما داشته باشند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  منو