کوکوی ماهیبا سیب زمینی (کوکوی ایرلندی)

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

مواد لازم
۲ عدد فیله ماهی سالمون یا هر ماهی دیگری (در مجموع حدود ۳۷۵ گرم)
۴ عدد سیب‌زمینی بزرگ
۲ عدد تخم‌مرغ زده‌شده
۱ ق‌س خردل
۲ عدد پیازچه خردشده
۲ ق‌س آرد
۲ ق‌س کره
نمک، فلفل و روغن گیاهی به میزان لازم
 
طرز تهیه:
۱. مقداری روغن را داخل تابه ریخته و با درجه حرارت ملایم روی شعله قرار دهید تا گرم شود. کف تابه باید با لایه نازکی از روغن پوشیده شود. اگر می‌بینید که روغن کم است دوباره اضافه کنید.
 
۲. فیله‌های ماهی را با نمک و فلفل مزه‌دار کنید. سپس آنها را با احتیاط داخل تابه قرار دهید. هر دو طرف فیله‌ها را سرخ کنید تا رنگ‌شان طلایی مایل به قهوه‌ای و ترد شود. آنها را از تابه بیرون بیاورید و روغن اضافی‌شان را بگیرید. سپس به صورت تکه‌های کوچکی خرد‌شان کنید. اگر ماهی شما تیغ دارد در این مرحله باید با دقت تمام استخوان‌ها را جدا کنید، اما بهترین کار این است که از ماهی‌های بدون تیغ استفاده کنید تا در این مرحله کارتان راحت‌تر باشد.
 
۳. سیب‌زمینی‌ها را بپزید یا آنها را داخل فر کبابی کنید. سپس پوستشان را جدا کرده و داغ‌داغ داخل یک کاسه بریزید. با کمک دستگاه پوره‌ساز یا گوشتکوب سیب‌زمینی‌ها را پوره کنید. سپس فیله‌های ماهی، تخم‌مرغ زده‌شده، خردل و پیازچه‌ها را اضافه کنید.
 
۴. نمک و فلفل را هم در این مرحله اضافه کنید. همه مواد را با قاشق چوبی خوب هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. حالا از مایه گلوله‌هایی جدا کنید و آنها را در دست‌تان کمی شکل دهید. (می‌توانید از قالب هم استفاده کنید) سپس هر کدام را داخل آرد بغلتانید تا برای سرخ شدن آماده شوند.
 
۵. در تابه ای با روغن داغ کوکوها را سرخ کنید.

منوی فروشگاه