گاتا شیرینی حرفه ای

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

مواد لازم:
زرده تخم‌مرغ ۲ عدد
کره گیاهی (مارگارین) ۱۰۰ گرم
سرکه سفید ۱ قاشق سوپخوری
شکر ۲ قاشق سوپخوری
نمک ۸/۱ قاشق چایخوری
آب ولرم ۱ پیمانه
آرد به میزان لازم تا جایی که خمیر به دست نچسبد
مواد لازم برای زرینه کردن روی شیرینی
زرده تخم‌مرغ یک عدد
شیر ۱ قاشق غذاخوری
زعفران حل شده ۴/۱ قاشق چایخوری
مواد لازم میانی خمیر:
مارگارین ۲۵۰ گرم
آرد ۱ پیمانه
مواد لازم خمیر شیرین وسط گاتا:
شکر ۲۰۰ گرم (۱ پیمانه)
مارگارین (کره گیاهی) ۱۰۰ گرم
بیکینگ پودر ۴/۱ قاشق چایخوری
وانیل ۴/۱ قاشق چایخوری
آرد ۱ پیمانه
روش تهیه:
۱. برای تهیه خمیر همه مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیر صاف و یکدستی حاصل شود؛ سپس روی سطح آردپاشی شده ورز دهید و بگذارید تا ۱۰ دقیقه استراحت کند.
۲. مواد میانی خمیر را با هم مخلوط کنید و چند دقیقه در یخچال بگذارید. خمیر اولی را با وردنه باز کنید، مواد میانی را داخل آن قرار دهید، ۴ لایه بزنید و به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال بگذارید. این کار را ۳بار تکرار کنید و در نهایت خمیر را به قطر تقریبی یک سانتی‌متر باز کنید.
۳. خمیر شیرین را طبق دستوری که در ادامه آمده، درست کنید، در وسط خمیر قرار داده و مجددا روی آن را بپوشانید. به مدت ۳۰ دقیقه به خمیر استراحت دهید. خمیر را با وردنه باز کنید، به طوری که مستطیلی با ارتفاع یک سانتی‌متر شود.
۴. سپس با وردنه خط‌دار روی خمیر طرح‌ بیندازید. مواد گفته شده برای زرینه کردن خمیر را مخلوط کنید، روی خمیر بمالید و در فر ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید.
۵. بعد از ۲۰ دقیقه حرارت را به ۱۷۰ درجه کاهش دهید و مجددا ۲۵ دقیقه دیگر بپزید. قبل از قرار دادن در فر می‌توانید خمیر گاتا را به ابعاد دلخواه برش دهید.
طرز تهیه خمیر شیرین:
همه مواد را با هم مخلوط کنید. این مواد هم می‌تواند به صورت پودری باشد و هم شما می‌توانید کره را نرم کنید و به صورت خمیر درآورید.

منوی فروشگاه