فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

اهمیت قیمت گذاری در فست فود و کافی شاپ

به فرایند اعمال قیمت به سفارشات خرید و فروش قیمت‌گذاری گفته می‌شود.
تمامی شرکت ها و موسسات برای محصولات و یا خدماتی که عرضه می کنند قیمتی را برای محصولات و یا خدمات خود تعیین می کنند. ارائه محصولات بهتر نسبت به سایر رقبا و انتخاب استراتژی های صحیح برای موفقیت و رسیدن به سود آوری بسیار مهم است. قیمت گذاری از مهم ترین و تاثیر گذارترین تصمیمات برای جذب مشتری و رسیدن به سود آوری است. یک شرکت می تواند با تعیین قیمت پایین مانع ورود رقبا به بازار شود.
بسیاری از محصولات مرغوب به دلیل قیمت گذاری اشتباه، از جانب مشتریان انتخاب نمی شوند و موجب شکست می شود. قیمت گذاری روش ها و استراتژی های مختلفی دارد. یک شرکت باید برای تعیین سیاست قیمت گذاری خود عوامل متعددی را در نظر بگیرد. تعیین صحیح قیمت یک محصول می تواند به بازاریابی کمک کند و موجب جذب مشتریان بیشتر شود.در زمینه فست فود و رستوران و کافی شاپ نیز قیمت مناسب تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. قیمت یکی از پارامترهای حساس و مهم برای درک مشتریان نسبت به خدمات فست فودها  یا کافی شاپ ها می باشد، و جزء لاینفک و ذاتی تعیین موقعیت از نظر بازاریابی و جایگاه ما در بازار می باشد. موقعیت فست فودها و کافی شاپ ها ماحصل درک و تصور مشتریان به صورت واقعی یا ذهنی از آن ها در بازار می باشد، البته شایان ذکر است قیمت می تواند بر تصور مشتریان نسبت به خدمات فست فودها یا کافی شاپ ها تاثیر شگرفی بگذارد. به همین دلیل می توان گفت که نگرش موقعیت و جایگاه یابی به تصمیمات قیمت گذاری محور اساسی برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی فست فوده و کافی شاپ ها می باشد. در اینجا به تعدادی از اثرات قیمت گذاری نسبت به کافی شاپ ها و فست فودها اشاره می کنیم:
⦁ قیمت شاخص کیفیت، نوع خدمت و شکل تمایز رقابتی برای آن ها است.
⦁ عاملی مهم برای جذب مشتریان می باشد.
⦁ قیمت پارامتر تعیین کننده سود خالص می باشد.
⦁ قیمت تاثیر مستقینی بر روی اهداف استراتژیک ما می گذارد.
شایان ذکر است گاها مشاهده می گردد، دلیل اصلی سقوط یک فست فود قیمت گذاری نامناسب آن می باشد.
گروه iranhfc  (گروه تخصصی راه اندازی فست و کافی شاپ) با حضور کارشناسان خبره مالی و بازاریابی، با طراحی قیمت گذاری مناسب منوهای فست فود و کافی شاپ  به نقطه بهینه می اندیشد.

منو