فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

۵ مزیت رستوران داری نسبت به سایر کسب و کارها

هرکسب و کاری دارای یک سری مزایا و معایب است. مزیت رستوران داری در مقایسه با سختی ها و ریسک بالای این کار باید سنجیده شود تا به بهترین انتخاب دست پیدا کنیم.
هنگام راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد مزیت رستوران داری و قیاس آن با سایر کسب و کارهاست به این ترتیب بهتر می توانید در خصوص اینکه وارد این کسب و کار شوید و یا خیر تصمیم بگیرید.
دراین گزارش شما را با ۵ مزیت رستوران داری آشنا می کنیم.

۱- فروش نقدی

تمامی محصولات تولید شما به صورت نقدی به فروش می رسند، این مزیت رستوران داری در قیاس با سایر کسب و کارها که معمولا چک های چند ماهه دریافت می کنند بسیار جذاب است.
شما می توانید مواد اولیه مورد نیاز خود را به صورت نقد و یا نسیه خریداری کنید اما محصول نهایی را همیشه به صورت نقد به فروش خواهید رساند و این به معنی گردش مالی خوب حساب شما خواهد بود.

۲- چهار فصل بودن رستوران داری

بسیاری از کسب و کارها در برخی از ایام سال رونق داشته و در برخی دیگر از ایام کم رونق هستند مثلا کسانی که یک تالار پذیرایی را اداره می کنند در ماه های محرم و صفر عملا تعطیل خواهند بود یا تعداد مشتریانشان به میزان چشم گیری کاهش خواهد یافت امامزیت رستوران داری چهار فصل بودن آن است و شما می توانید اطمینان داشته باشید اگر کار خود را به خوبی انجام دهید می توانید در چهار فصل سال مشتری داشته باشید.

۳- هزینه تبلیغات پایین

به دلیل اینکه مراجعه به رستوران یکی از تفریحات ثابت خانواده به شمار می آید راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود نسبت به سایر کسب و کارها هزینه های تبلیغاتی کمتری را طلب می کند.
به عبارت ساده تر تعداد مشتریان بازار بسیار زیاد است و شما با یک تبلیغات محدود و هدفمند می توانید به راحتی سهم خود را از بازار بدست آورید.
البته بحث نگهداری مشتریان و تبدیل کردن آن ها به مشتری وفادار خود نیازمند برنامه ریزی دقیق و شناخت بازار است.

۴- تنوع و امکان انتخاب های متعدد

معمولا راه اندازی هر کسب و کار محدودیت های مشخص خود را دارد و تنها در چند زمینه خاص می توان فعالیت کرد، اما مزیت رستوران داری این است که شما می توانید انتخاب های متعددی داشته باشید از انتخاب تم رستوران تا نوع غذاهایی که سرو می کنند بسیار متعدد است و شما می توانید بسته به علاقه و سلیقه خودتان نسبت به انتخاب نوع رستوران و فست فود مورد علاقه خود اقدام کنید.
در طی سالیان اخیر تنوع رستوران های افتتاحی بسیار زیاد بوده و شاهد راه اندازی رستوران های رباتیک و یا رستوران های تخصصی کودکان بوده ایم.

۵- جلوگیری از واسطه گری

مزیت رستوران داری دوری این حرفه از واسطه گری و دلال بازی است. هنوز واسطه ها به بازار صنعت غذا راه چندانی پیدا نکرده اند و شما با خیال راحت می توانید به صورت مستقیم با مشتریان خودتان ارتباط برقرار کنید.
متاسفانه ورود واسطه ها به اکثر کسب و کارها در سال های اخیر باعث شده بازار و قیمت ها بسیار متغیر باشد.
حال که با مزیت رستوران داری آشنا شدید تصمیم گیری در خصوص راه اندازی فست فود و راه اندازی رستوران بسیار ساده تر از قبل خواهد بود. در نظر داشته باشید برای موفقیت دراین کسب و کار در کنار علاقه لازم است از تخصص و مهارت های لازم هم برخوردار باشید.
 

منو