فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

طراحی های جالب و متنوع فود کورت ها برای جذب مشتری

طراحی های جالب و متنوع فود کورت ها برای جذب مشتری

طراحی فود کورت ها اگر به صورت متنوع و خلاقانه باشد نقش زیادی در جذب مشتریان دارد.

امروزه موضوع تنوع در انتخاب موضوعی است که بیش از هر زمان دیگر مطرح شده است. شاید در عصر حاضر در دسترس بودن گزینه های مختلف انتخاب در هر زمینه ای تبدیل به امری طبیعی شده باشد اما بهتر است بدانیم که این تنوع انتخاب، در واقع امتیازی است که اکنون و در سال های اخیر در اختیار ما قرار گرفته است. موضوع غذا و غذا خوردن نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه مردم نه تنها گزینه های مختلفی چون رستوران ها، فست فودها، کافه تریاها و دیگر مکان های مشابه را در اختیار دارند، بلکه می توانند برای غذا خوردن به مکان خوبی مانند فود کورت بروند. فود کورت را می توان مکان وسیعی در نظر گرفت که طعم ها، بوها و مزه های مختلف در آن جا وجود دارد و در آن غذاهای مختلف به شما عرضه می شود. این مکان وسیع در برگیرنده چندین غرفه کوچک است که در همان محل غذاها و خوراکی های مختلف را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می دهند. تمامی این تعاریف نشان دهنده آن است که چرا امروزه دکوراسیون و طراحی فود کورت بسیار پراهمیت و حیاتی است. باید این موضوع را بپذیریم که اگر چه بسیاری از ما ممکن است اهمیت چندانی برای دکوراسیون فود کورت قائل نشویم اما موضوع دکوراسیون موضوعی است که به صورت ناخودآگاه بر تمایل ما برای صرف غذا در فود کورت تاثیر می گذارد.زمانی که شما با موضوع دکوراسیون و طراحی مکان های عمومی کمی آشنایی داشته باشید، به این موضوع پی می برید که طراحی چقدر بر افراد استفاده کننده از آن مکان تاثیر گذار است. این موضوع در مورد فود کورت نیز کاملا صدق می کند. طراحی فضای فود کورت و غرفه های موجود در آن موضوعی است که برای جذب مشتریو رونق بیش تر کار فود کورت باید به آن توجه بسیاری داشت.

طراحی های جالب و متنوع فود کورت ها برای جذب مشتری

طراحی های جالب و متنوع فود کورت ها برای جذب مشتری

طراحی های جالب و متنوع فود کورت ها برای جذب مشتری

طراحی های جالب و متنوع فود کورت ها برای جذب مشتری

طراحی دکوراسیون فود کورت مشابهت چندانی با طراحی دکوراسیون رستوران و فست فود ندارد. در آن مکان ها شما میز و صندلی های خود را به صورتی قرار میدهید که بیش ترین بهره را از فضایی که در اختیار دارید ببرید، ولی در فود کورت این موضوع کمی متفاوت است. با این وجود آشنایی با اصول طراحی سالن های غذاخوری در زمینه طراحی فضای فود کورت می تواند به شما کمک کند. برای طراحی دیوارها و فضای منزل خود ممکن است بتوانید از ایده های بسیار متنوعی استفاده کنید، اما برای طراحی فود کورت بهتر است در انتخاب های خود دقت بیش تری داشته باشید.

 

راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت

برای این که بدانید چگونه فضای فود کورت خود را طراحی کنید تا بتوانید بیش ترین استفاده را از فضایی که در اختیار دارید داشته باشید، چند راهنمایی مفید در اختیار شما قرار می دهیم.
جریان و آزادی حرکت
زمانی که مردم در فود کورت غذا می خورند، در واقع در پی آن هستند که در حالی به سفارش غذا بپردازند که در کنار سایر دوستان و یا اعضای خانواده خود قرار دارند. تعدادی از افراد نیز در همان زمان ممکن است در حال آمد و رفت به فود کورت باشند. این موضوع بدین معنی است که باید فضای کافی برای رفت و آمد و حرکت مردم در فود کورت وجود داشته باشد تا آنان بتوانند آزادانه در آن جا حرکت کنند، غذا سفارش بدهند و از این کار لذت ببرند. پس طراحی فضای فود کورت باید به شکلی انجام شود که امکان این کار را به مشتریان بدهد.

راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت

راه اندازی فودکورت

راحتی و آرامش
مردم برای تجربه غذا خوردن در مکان هایی مانند رستوران و فست فود به فود کورت نمی روند. فود کورت برای منشتریان مکانی است که پس از گذشت و گذاری طولانی و خسته کننده در یک مرکز خرید به آن جا می آیند در در آن محل استراحت کنند و از خوردن یک غذا یا خوراکی خوش مزه لذت ببرند. پس این نکته باید در طراحی مد نظر قرار بگیرد. صندلی های فود کورت باید مکانی راحت برای استراحت و رفع خستگی مشتریان باشند. در انتخاب نوع صندلی هایی که برای فود کورت خریداری می کنید، حتما این نکته را مد نظر قرار دهید.

طراحی فود کورت ها

طراحی فود کورت ها

فودکورت

فودکورت

نور و فضا
نورپردازی فضای داخلی فود کورت بسیار با اهمیت است. دکوراسسیون و فضای داخلی فود کورت نمی تواند فضایی تاریک و کم نور باشد. فود کورت باید از نور پردازی خوبی بهره مند باشد چرا که افراد مختلفی از کودک گرفته تا افراد سالخورده برای صرف غذا و خوراکی به فود کورت می آیند. نورپردازی فود کورت نباید ضعیف باشد و یا در طراحی از نور کمی برای آن مکان استفاده شود. در واقع در طراحی فود کورت و غرفه های موجود در آن باید از نور مناسب استفاده شود. همه چیز باید نور کافی داشته باشد و مشتری به راحتی بتواند در فضا حرکت کند و به سفارش غذا بپردازد.

فودکورت

فودکورت

فودکورت

فودکورت

نگه داری
فود کورت مکانی است که در طول ساعات کاری پذیرای تعداد زیادی مشتری است. با این حال و با وجود تعداد بالای رفت و آمد مردم و ارائه خدمات به مشتریان فود کورت باید همواره تمیز و مرتب باشد. این موضوع بدین معنی است که طراحی فضای داخلی و مخصوصا مکان نشستن مشتریان در فود کورت باید به شکلی باشد که امر نظافت و منظم سازی به سهولت انجام شود. این نکته بسیار مهم است که اطمینان داشته باشیم طراحی فود کورت به شکلی انجام می شود که به راحتی بتوان آن جا را تمیز و مرتب نگه داشت.

فودکورت

فودکورت

فودکورت

در این مطلب ما تصاویری را نیز به شما نشان دادیم که بتوانید تاثیر طراحی و به کار گرفتن نکاتی که در مورد آن ها صحبت کردیم را در طراحی فضای فود کورت مشاهده کنید. در کنار موضوعاتی که به آن اشاره شد، می توان از یک تم کلی در طراحی فود کورت استفاده کرد و بر اساس آن به طراحی فضای داخلی فود کورت اقدام نمود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو