انواع باربیکیوی رایج در آمریکای جنوبی

انواع باربیکیوی رایج در آمریکای جنوبی را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد. امروزه باربیکیو یا کباب کردن مواد مختلف غذایی روشی است که در  بیش تر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مناطق این روش راه و روش خاصی دارد که مردم آن منطقه به مرور زمان آن را ایجاد کرده اند. به طور کلی باربیکیو یا کباب کردن اگر به شیوه درست انجام شود، روش سالمی برای پخت غذاهای مختلفی مانند گوشت قرمز، مرغ، ماهی و سبزیجات مختلف محسوب می شود. معمولا برای کباب کردن مواد غذایی آن ها را از قبل مزه دار می کنند تا در هنگام کباب کردن طعم خوبی پیدا کنند. در کشورهای مختلف روش های گوناگونی برای باربیکیو مورد استفاده قرار می گیرد. در آمریکا با توجه به گوناگونی فرهنگ های مختلف این روش ها نیز بسیار متنوع و گوناگون است.

امروزه روش های باربیکیوی آمریکایی در همه جای دنیا به عنوان یک روش استاندارد به کار گرفته می شوند. پیش از قرن بیستم روش هایی که برای باربیکیو کردن مورد استفاده قرار می گرفتند، تقریبا روش های یکسانی بودند. مردم در هر جای آمریکا که بودند از همان روش های مشابه برای باربیکیو و کباب کردن استفاده می کردند.

کم کم با توسعه و گسترش انواع رستوران ها و فست فودها شرایط نیز تغییر کرد. باربیکیو و کباب کردن هر ماده غذایی راه و روش مخصوص به خود را پیدا کرد و هر منطقه و شهر نیز در آمریکا بسته به ذائقه و فرهنگ غذایی مردم، روش مخصوص خود را برای  باربیکیو کردن ابداع کردند و به کار گرفتند.

روش هایی که امروزه در آمریکای جنوبی برای کباب کردن غذاها توسط مردم و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند، تنها مختص آن منطقه محسوب نمی شوند ، بلکه این روش ها در همه جای آمریکا و حتی در دیگر کشورها نیز برای باربیکیو و کباب کردن غذاهای مختلف استفاده می شوند. زمانی که شما به یک رستوران مراجعه می کنید می توانید از منو غذایی را سفارش دهید که به روشی باربیکیو شده باشد که شما بیش تر دوست دارید و یا غذایی را سفارش دهید که با روشی باربیکیو شده باشد که قبلا آن را امتحان نکرده اید و اکنون می خواهید طعم و مزه یک نوع باربیکیو جدید را امتحان کنید.

در زیر انواع روش هایی که در ایالت های مختلف آمرکای جنوبی برای باربیکیو کردن مواد غذایی و مخصوصا گوشت مورد استفاده قرار می گیرند به طور مختصر معرفی شده اند.

  • شمال کارولینا

مرکز دنیایی از باربیکیوی سرکه ای

در شمال شرقی کارولینا از روشی سنتی برای باربیکیو استفاده می شود که در باربیکیو کاملا غذا پخته می شود. سسی که برای باربیکیو استفاده می شود بر پایه سرکه تهیه می شود و چیزی مشابه ترکیب سرکه و نمک و فلفل است. از پودر فلفل قرمز در باربیکیوهای اولیه استفاده می شد. در بعضی مناطق به سس کچاپ یا گوجه نیز اضافه می کنند.

  • جنوب کارولینا

کمی شیرین تر از شمالی ها

روشی که در جنوب کارولینا برای باربیکیو مورد استفاده قرار می گیرد، به روشی که مردم در کارولینای شمالی استفاده می کنند مشابهت بسیاری دارد. تفاوتی که در این روش وجود دارد این است که برای سس از سس خردل استفقاده می گردد.

  • تگزاس

4 روش مختلف در یک ایالت

iranhfc

به دلیل وسعت ایالت تگزاس، مردم این ایالت نیز از روش های متفاوتی بسته به منطقه زندگی خود برای باربیکیو کردن استفاده می کنند. چهار روشی که در شرق، غرب، جنوب و مرکز ایالت تگزاس وجود دارند. در غرب مردم مواد غذایی را مستقیما بر روی آتش کباب می کنند. در مرکز نیز تقریبا از همین روش برای دودی کردن و باربیکیوی مواد غذایی مانند گوشت و سوسیس استفاده می کنند. در غرب تگزاس گوشت را در ظرفی که با برگ پوشیده شده به آرامی با آتشی ملایم می پزند و در شرق مردم غذای باربیکیو شده را با سسی که بر پایه گوجه همراه با سایر افزودنی ها تهیه شده میل می کنند.

اما معمولا درهمه جای تگزاس از گوشت سینه بدون استخوان و دوددی شده برای باربیکیو استفاده می شود.

  • جورجیا

کمی سس رقیق شده مانند روش مردم کارولینا

روشی که در جورجیا برای باربیکیو استفاده می شود اساسا مشابهت بسیاری به روش مردم کارولینا دارد. اما تفاوتی که باربیکیوی این منطقه دارد این است که در این روش از سسی رقیق و خوش مزه برای باربیکیو استفاده می شود که گوجه فراوانی نسبت به سس ایالت کارولینا دارد.

  • آلاباما

خانه سس باربیکیوی تهیه شده از مایونز

توصیفی که اکثرا در مورد باربیکیوی آلاباما به کار می رود این است که در این روش همه چیز در هم و مخلوط وجود دارد. تفاوت اساسی این نوع باربیکیو سس مایونز مخصوصی است که در باربیکیو استفاده می شود و حتی می توان گفت که اولین بار توسط مردم همین منطقه تهیه شد. هم چنین مرغ های کباب این منطقه واقعا عالی و بی نظیر هستند.

  • تِنِسی

سس پر ادویه و شیرین به همراه دنده هایی که به روش ممفیس تهیه شده اند

iranhfc

iranhfc 

ممفیس یکی از ایالت های آمریکا است که باربیکیوهای آن معروف است. در ممفیس بیش از هر چیز دیگر دنده به صورت باربیکیو تهیه می شود. معمولا برای تهیه دنده ها را با حرارت ملایم و به آرامی در ظرفی همراه با سس مخصوص می پزند. در این ایالت معمولا غذای باربیکیو شده همراه با سس قرمز پرادویه و شیرین رقیقی سرو می شود.

  • ایالت کنتاکی

تنها مرکز ارائه burgoo (نوعی کباب مخلوط تهیه شده از گوشت های مختلف)

تنها در ایالت کنتاکی است که شما می توانید این نوع کباب خاص را پیدا کنید. یک کباب خوش مزه و بی نظیز که از گوشت های مختلف کباب شده تهیه می شود. مهم ترین گوشت استفاده شده در این نوع کباب، گوشت گوسفند است.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه