اسموتی سالم فست فودها


اسموتی نوع دیگری از نوشیدنی ها هستند که میتوان در فست فود سفارش داد. در زندگی مدرن امروزی نوشیدنی های مفید و خوش مزه نقش مهمی ایفا می کنند. وقتی که شما در حال کار کردن، مطالعه یا قدم زدن هستید هیچ چیز مانند یک نوشیدنی خوش مزه نمی تواند به شما انرژی بدهد و شما را سر حال کند. فقط یک نکته مهم در مورد این نوشیدنی های خوش رنگ و خوش مزه وجود دارد و آن هم کالری و قند موجود در آن ها است. آیا آن ها به سلامتی شما کمک می کنند یا باعث ایجاد اضافه وزن می شوند؟ پس بهتر است در هنگام مراجعه به فست فودها منوی نوشیدنی ها را بررسی کنید تا نوشیدنی پیدا کنید که به جای داشتن قند مصنوعی، با میوه های طبیعی درست شده باشد که به سلامتی بدن کمک می کند. در ادامه مطلب لیست اسموتی هایی را برای شما آورده ایم که در فست فودها سرو می شوند و جزو بهترین و سالم ترین نوشیدنی ها به حساب می آیند. تمامی این اسموتی ها زیر ۳۰۰ کیلوکالری انرژی دارند و در برخی از آن ها نیز بیش از ۷ گرم پروتئین موجود است.

اسموتی موز و توت فرنگی (۳۴۰ گرم)

iranhfc
iranhfc

190 کیلوکالری، ۵/۰ گرم چربی، بدون چربی اشباع، ۳۵ میلی گرم سدیم، ۴۴ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر، ۳۱ گرم قند، ۲ گرم پروتئین.

اسموتی توت فرنگی (۵۶۰ گرم)

iranhfc
iranhfc

275 کیلوکالری، ۶ گرم چربی، ۱ گرم چربی اشباع، ۳۱۷ میلی گرم سدیم، ۳۵ گرم کربوهیدرات، ۵ گرم فیبر، ۲۸ گرم قند، ۲۰ گرم پروتئین.

اسموتی میوه و سبزیجات (۴۵۰ گرم)

iranhfc
iranhfc

این اسموتی از ترکیب میوه ها و سبزیجات تهیه می شود. میوه هایی مانند انبه، موز و سبزیجاتی مانند کرفس همراه با ماست یونانی. ارزش غذایی این اسموتی به شرح زیر است.

۱۷۰ کیلوکالری، ۵/۰ گرم چربی، بدون چربی اشباع، ۱۴۰ میلی گرم سدیم، ۳۶ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر، ۳۲ گرم قند، ۷ گرم پروتئین.

اسموتی میوه های استوایی (۴۵۰ گرم)

iranhfc
iranhfc

150 کیلوکالری، بدون چربی، بدون چربی اشباع، ۹۵ میلی گرم سدیم، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر، ۳۰ گرم قند، ۴ گرم پروتئین.

اسموتی میوه های ترش و قرمز (اندازه کوچک)

این اسموتی از میوه هایی مانند تمشک، گیلاس و انار تهیه می شود. ارزش تغذیه ای این اسموتی به شرح زیر است.

۲۹۳ کیلوکالری، ۱۱ گرم چربی، ۱ گرم چربی اشباع، ۷۵ میلی گرم سدیم، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر، ۳۰ گرم قند، ۱۴ گرم پروتئین.

اسموتی شکلات (۵۶۰ گرم)

iranhfc
iranhfc

210 کیلوکالری، بدون چربی، بدون چربی اشباع، ۷۵ میلی گرم سدیم، ۳۴ گرم کربوهیدرات، ۲ گرم فیبر، ۳۰ گرم قند، ۱۴ گرم پروتئین.

اسموتی سبز (۵۶۰ گرم)

iranhfc
iranhfc

این اسموتی از دانه کتان، اسفناج، آواکادو و بذرهای خوراکی دیگر تهیه می شود و ارزش غذایی آن به شرح زیر است.

۱۷۵ کیلوکالری،۸ گرم چربی، بدون چربی اشباع، ۲۷۶ میلی گرم سدیم، ۲۲ گرم کربوهیدرات، ۷ گرم فیبر، ۱۱ گرم قند، ۶ گرم پروتئین.


میزان قند در نوشیدنی ها

+ There are no comments

Add yours