انواع مختلف سوسیس در سراسر جهان (بخش اول)

انواع مختلف سوسیس در سراسر جهان انقدر زیاد است که تمامی آنها را نمی شود تست کرد. سوسیس از خوردنی های محبوبتان است؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس حتما انواع سوسیس را می شناسید و می توانید نوع مناسب با ذائقه خود را بیابید و در غذاهای مختلف از آن استفاده کنید. شما ممکن است با انواع مختلف سوسیس که در فروشگاه ها عرضه می شوند آشنا باشید و انواع روش های پخت و آماده سازی سوسیس را بشناسید. حتی ممکن است روش مخصوص به خودتان را برای پخت و آماده سازی سوسیس داشته باشید.

اما گذشته از همه این ها، شما واقعا چقدر انواع سوسیس ها را می شناسید؟ چند نوع مختلف از سوسیس ها را می توانید نام ببرید؟ آیا شما فقط از یک نوع سوسیس استفاده می کنید و یا از انواع آن ها را خوراک ها مختلف بهره می برید؟ آیا سوسیس های مختلف مربوط به کشورهای مختلف را تا به حال خریداری کرده اید؟ اگر پاسخ شما منفی است پس شما به عنوان کسی که به سوسیس علاقه مند است، تا به حال طعم های بی نظیری از این غذای خوش مزه را از دست داده اید.

هر کشوری روش مخصوص به خود را در تهیه سوسیس دارد و مردم آن ادویه ها و افزودنی های سنتی خودشان را برای تهیه سوسیس به کار می برند. حتی گاهی در یک کشور نیز روش های مختلفی برای تهیه سوسیس وجود دارد. مردم هر منطقه روش خودشان را برای تهیه سوسیس های خوش مزه به کار می برند.

در این مطلب می خواهیم مانند یک تور جهان گردی عمل کنیم و به سراسر جهان برویم و با انواع سوسیس و روش های مختلف تهیه آن ها آشنا شویم.

انواع سوسیس در اروپا

سوسیس از دیرباز نقشی اساسی در فرهنگ تغذیه مردم اروپا داشته است. تعدادی از شناخته شده ترین سوسیس های جهان متعلق به کشورهای آلمان، فرانسه و انگلستان هستند. دلیل محبوبیت این سوسیس ها نیز بسیار روشن و واضح است، این سوسیس ها خوش مزه هستند، برای تهیه انواع غذاها به کار می روند و استفاده از آن ها نیز آسان و ساده است. احتمالا اکثر مردم با این نوع سوسیس ها آشنایی دارند، پس برای تکمیل اطلاعات خود و آشنایی بیش تر با آن ها در ادامه با ما همراه باشید.

  • Andouille در کشور فرانسه

این سوسیس ها در فرانسه بسیار محبوب هستند. شاید محتویات آن ها با سایر سوسیس ها تفاوت چندانی نداشته باشد، اما طعم آن ها بسیار بی نظیر و متفاوت است. تاریخچه تهیه این سوسیس به Andouillette باز می گردد. نوع اصلی این سوسیس ها بسیار درشت چرخ می شدند و بسیار هم پرادویه بودند. امروزه این سوسیس های خوش مزه در فرانسه هم چنان مورد استفاده قرار می گیرند ولی کمتر می توان در خارج از فرانسه این نوع سوسیس را پیدا کرد.

iranhfc

iranhfc

برای کسانی که اولین بار این سوسیس را مورد استفاده قرار می دهند ممکن است کمی عطر و بوی آن شدید باشد. اما برای کسانی که عادت به استفاده از این سوسیس دارند، عطرو بوی آن بخشی از همان عطرو بوی خاص و محسور کننده آن محسوب می شود.

این نوع سوسیس امروزه نقش مهمی در تهیه خوراک هایی چون کاجون و گامبالایا دارد. هم چنین این نوع سوسیس به عنوان صبحانه نیز بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که در کنار تخم مرغ ترکیب خوش مزه و لذت بخشی ایجاد می کند. هم چنین برای تهیه پاستا، پای و خوراک های مکزیکی نیز از این نوع سوسیس استفاده می گردد.

  • Bratwurst در کشور آلمان

ممکن است شما این واژه را در بعضی مناطق نیز شنیده باشید، در بعضی مناطق از این واژه به جای کلمه سوسیس استفاده می شود. حقیقت این است که این نوع سوسیس تاریخچه ای طولانی دارد و نقش آن در آشپزی امروز نیز بسیار مهم است.

این واژه ریشه آلمانی دارد. این واژه از دوبخش brat به معنای گوشتی که به خوبی له شده و wurst به معنای سوسیس، تشکیل شده است. این روش سال ها پیش اختراع شد، به این منظور که بتوانند از گوشت هایی استفاده کنند که برای مصارف دیگر قابل استفاده نبود. این شیوه به تدریج در سراسر آلمان بسیار مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفت، چرا که می توانستند از تمامی قسمت های بدن گاو و گوسفندان استفاده کنند.

iranhfc

iranhfc

همین توضیحات مشخص می کند که چرا سوسیس ها تاریخچه ای طولانی در اروپا و مخصوصا در کشوری مانند آلمان دارند. در کشورهای مدیترانه ای مردم در تمامی فصول مواد غذایی در دسترس داشتند و ناچار نبودند برای زمستان و فصول سرد سال غذا ذخیره کنند. اما در کشورهایی مانند آلمان همین شیوه تهیه سوسیس و دودی کردن مواد غذایی روشی بوده است که به وسیله آن مردم گوشت و مواد غذایی را برای ماه های سرد و سخت زمستان که در آن ها به راحتی نمی توانستند غذایی برای خوردن داشته باشند، ذخیره کنند.

امروزه این نوع سوسیس در سراسر جهان بسیار محبوب و معروف است و مردم با استفاده از آن غذاهای متنوعی تهیه می کنند. این نوع سوسیس را می توان به تنهایی یا همراه با مخلفات دیگر در یک وعده غذایی میل نمود.

  • Chorizo در کشور اسپانیا

این نوع سوسیس کاملا با سوسیسی به همین نام که در مکزیک تولید می شود متفاوت است. ممکن است این دو نوع سوسیس از نظر نام و کاربرد مشابهت داشته باشند، اما در اصل بسیار متفاوت هستند و نباید یکسان در نظر گرفته شوند.

این نوع سوسیس زمانی برای اولین بار تهیه شد که اسپانیایی ها در ابتدا به آمریکا آمده بودند. اسپانیایی ها قبلا از گوشت استفاده می کردند اما افزودنی خاصی به آن اضافه نمی نمودند. پاپریکا همان چیزی بود که اسپانیایی ها در آمریکا آن را یافتند و به سوسیس خود اضافه کردند. پاپریکا همان طعم دهنده اصلی این سوسیس است. ترکیبی از چند فلفل تند که در آمریکا یافته شد، پاپریکا را ساخت.

iranhfc

iranhfc

این نوع سوسیس امروزه نیز هم چنان از محبوبیت فراوانی برخوردار است و با طعم های مختلف تهیه می شود و به روش های مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد. افزودنی هایی که معمولا برای تههی این نوع سوسیس به گوشت اضافه می شودن عبارتند از: پاپریکا، سیر و دیگر گیاهان معطر. هم چنین انواعی از این سوسیس نیز برای دادن طعم و مزه دودی و همین طور استفاده راحت تر، دودی می شوند. از آن جا که بیش تر این سوسیس ها دودی هستند، نیازینیست که پیش از استفاده پخته شوند. می توان از این نوع سوسیس به عنوان پیش غذا استفاده کرد یا با اضافه کردن آن به سوپ و غذا، به آن عطر وبوی دودی بخشید.

  • Italian Sausage در کشور ایتالیا

سوسیس های ایتالیایی یکی از انواع شناخته شده و بسیار محبوب سوسیس هستند ولی ریشه آن ها در ایتالیا با آن چه امروز در سراسرجهان به عنوان سوسیس ایتالیایی شناحته می شود، متفاوت است.

iranhfc

iranhfc

سوسیس ایتالیایی که امروزه در آمریکا و دنیا محبوب است سوسیسی است که از گوشت تهیه می شودو به آن ادویه نیز اضافه می کنند. معمولا این نوع سوسیس ها دو نوع معمولی و تند دارند.

در آمریکا سوسیس های ایتالیایی را به صورت سرخ کرده یا کبابی مورد استفاده قرار می دهند. این نوع سوسیس هارا با فلفل و پیاز میل می کنند که بسیار لذیذ است.


 

انواع سوسیس

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه