فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

فست فود می تواند یک غذای سالم باشد

خیلی از کارشناسان تغذیه زمانی که در رسانه های عمومی حاضر می شوند،به انتقاد از فست فودها و اثر مخرب آن بر روی سلامتی صحبت می کنند.با توجه به اینکه اینجانب  فارغ تحصیل انیستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور-دانشگاه صنایع غذایی وتغذیه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم و اکثر دوستان، استاد بنده یا از اساتید گروه هستند از جمله دکتر کیمیا گر،دکتر راست منش و…..ولی باید عرض کنم دوستان شاید به دلیل اینکه اشراف کاملی در زمینه تولید و فراوری این محصولات ندارند در برخی موارد کم لطفی می کنند.در این مورد که سوسیس و کالباس دارای نیترات در فرمولاسیون خود هستند و در بدن تشکیل نیتروزآمین می دهند و این موجب سرطان می شود شکی نیست اما تمامی غذاهای فست فود که به این دو آیتم خلاصه نمی شوند.به فرض مثال:
در همبرگربه دلیل اینکه در دمای زیر صفر نگهداری می شود  از نیترات استفاده نمی شود و ترکیبی همانند گوشت چرخ کرده دارد.اصولا همبرگر از موادی همچون:

  • نان
  • کاهو
  • گوجه
  • خیار شور
  • برگر
  • سس

تشکیل شده است.
در مورد مواردی همچون نان، کاهو، گوجه هیچ بحث و ایرادی نمی توان وارد آورد، در مورد گوشت باید به این نکته اشاره کنیم که معمولا در برگر از نمک و چربی کمتری نسبت به کباب کوبیده استفاده می شود. البته با توجه به اینکه فست فود های حرفه ای این روزها خود گوشت برگر را تهیه می نمایند و به طور معمول از مواد بسیار با کیفیتی استفاده می نمایند قطعا این گوشت نسبت به سایر غذاهای گوشتی و سنتی موجود از کیفیت بالایی برخوردار است. در مورد، مواردی همچون سس نیز باید اشاره کنیم که سس مورد استفاده در همبرگر معمولا سس کچاب می باشد که دارای ارزش تغذیه ای است.
شاید اصلا لازم نباشد در مورد سلامت سالادها توضیحاتی عرض کنم.
از سوی دیگر با توجه به حرکت فست فودها به سوی غذای سالم مخصوصا استفاده از جداول ارزش تغذیه ای در منو ی آنها پیش بینی آینده ای با غذاهای سالمتر برای آنها می شود.
باتوجه به سبک جدید پیتزاها که توسط متخصصان iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) ابداع شده است ما سعی در استفاده کمتر از پنیر پیتزا و جایگزینی آن با سبزجات تازه نموده ایم که این مشکل را حل می کند.
مثالهای زیادی در این مورد می توان عنوان کرد که ناقض صحبت عزیزان است.
گروه iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ)  با راه اندازی فست فود های ،با غذاهای سالم و بهداشتی به توسعه غذای سالم می اندیشد.
تهیه شده توسط گروه iranhfc
 
 

منو