پرطرفدارترین گوشت ها برای تهیه استیک

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

گوشت استیک و اینکه از کدام قسمت گاو تهیه شده باشد بسیار در طمع و مزه آن موثر است. این روزها استیک را همه می شناسند. غذایی خوش مزه که از گوشت تهیه می شود. جدا از طرز تهیه و پخت های مختلفی که در زمینه پخت استیک وجود دارد، انتخاب گوشت استیک نیز نقش مهمی در کیفیت استیک ایفا می نماید. آیا شما نمی دانید چه گوشتی را برای استیک تهیه کنید؟ آیا تجربه ای در زمینه انتخاب گوشت و طعم و مزه آن در هنگام پخت استیک ندارید؟ در این مطلب می خواهیم در مورد پرطرفدارترین و محبوب ترین قسمت های گوشت برای تهیه استیک صحبت کنیم.

کیفیت گوشت اساسا به دو ویژگی اساسی آن مربوط می شود: سن گوساله و نوع گوشت، که منظور این است که از کدام قسمت بدن گوساله گوشت انتخاب کنیم. اولین قدم برای انتخاب گوشت استیک این است که قسمت های مختلف گوشت را بشناسیم. گوشت گوساله قسمت های بسسیار زیادی دارد و شما باید حداقل با قسمت های پرکاربرد و محبوب آن آشنا باشید تا بتوانید گوشت مناسبی برای استیک خود انتخاب کنید.

استیک قسمتی از گوشت است که از قسمت های مختلف گوشت گوساله برش زده می شود. ترد شدن استیک تحت تاثیر این است که گوشت از کدام قسمت انتخاب شده باشد. قانون کلی که در این زمینه وجود دارد این است که هر چه گوشت انتخاب شده کمتر دارای بافت ماهیچه ای باشد، گوشت استیک در هنگام پخت تردتر و بهتر خواهد بود. گوشت هایی که در فاصله دورتری از قسمت گردن، پاها و عقب بدن گویاله قرار گرفته باشند، تردتر و مناسب تر هستند. هر چه این برش ها بهتر باشند، قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد بود.

نوع گوشت که برای استیک انتخاب می کنید تعیین کننده درجه تردی و کیفیت، میزان چربی موجود در گوشت و قیمت آن، خواهد بود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Filet Mignon (فیله مینیون)” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]این استیک را هم چین به عنوان استیک تندرلوین (Tenderloin) نیز می شناسند.

تردترین برش گوشت گوساله برای تهیه استیک، همین قسمت است. و البته گران ترین قسمت نیز هست.

میزان چربی گوشت این قسمت نیز متوسط است.[/vc_column_text][vc_single_image image=”13319″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Strip Steak (استریپ استیک)” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]این استیک را هم چنین به عنوان استیک کانزاس سیتی، نیویورک استریپ و شل استیک نیز می شناسند.

این قسمت از گوشت به شما یک استیک آبدار می دهد.

میزان چربی این گوشت هم متوسط است.[/vc_column_text][vc_single_image image=”13320″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”T-bone Steak (تی-بُن استیک)” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]این نوع استیک چیزی میان استیک استریپ و استیک فیله مینیون است.

چربی موجود دراین گوشت نیز متوسط است.[/vc_column_text][vc_single_image image=”13321″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Porterhouse Steak (پورترهاوس استیک)” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]این نوع استیک را می توان نوع بزرگ تر استیک تی-بن به شمار آورد.

میزان چربی این استیک نیز متوسط است.[/vc_column_text][vc_single_image image=”13322″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Ribeye Steak (ریب-آی استیک)” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]

این استیک را هم چین به عنوان استیک دِلومونیکو و اسکاچ فیلت نیز می شناسند.

استیک ریب-آی یکی از بهترین انواع استیک است و از قسمت دنده گاو تهیه می شود. این قسمت از گوشت بسیار ترد و لذیذ است و در مقایسه با سایر گوشت های استیک چربی بیشتری دارد. اگر یک استیک چرب و آبدار دوست دارید، استیک ریب-آی می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این قسمت از گوشت گوساله به دلیل چربی بیشتری که دارد می تواند با حرارت بالا گریل شود و هم چنان آب دار و نرم باقی بماند.

میزان چربی موجود در این قسمت از گوشت گوساله بسیار زیاد است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”13323″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Tomahawk Steak (تام هاوک استیک)” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]این استیک با نام های دیگری چون تام هاوک چاپ و Bone-In Ribeye نیز شناخته می شود.

این استیک مانند استیک ریب-آی (دنده) است با این تفاوت که استخوان دنده آن در آن قرار دارد.

میزان چربی گوشت استفاده شده برای این استیک نیز بسیار زیاد است.[/vc_column_text][vc_single_image image=”13324″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Cowboy Steak (کابوی استیک)” font_container=”tag:h2|text_align:right”][vc_column_text]

این استیک مانند استیک قبلی است با این تفاوت که از دسته آن برای خوردن استفاده می شود. مانند یک کابوی می توان استخوان آن را به دست گرفت و استیک را گاز زد.

میزان چربی این استیک نیز بسیار زیاد است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”13325″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Flat Iron” font_container=”tag:h2|text_align:right”][vc_column_text]

گوشت این استیک از قسمت گردن بدن گوساله برش زده می شود.

این استیک را هم چنین با نام های استیک کتابی و باتلر استیک نیز می شناسند.

استیکی که با استفاده از این گوشت تهیه می شود ترد و آبدار است. یک استیک بدون استخاون که کاملا می توان مزه گوشت گوساله را در هنگام خوردن آن حس کرد.

میزان چربی موجود در گوشت این قیمت نیز زیاد است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”13326″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Prime Rib” font_container=”tag:h2|text_align:center”][vc_column_text]

گوشت این استیک نیز از قسمت دنده است.

ااین برش برای تهیه استیک یک برش قدیمی است که معمولا نیز برای تهیه استیک گوشت آن را کباب می کنند. گوشت این قسمت نیز خوش مزه و آبدارو ترد است.

میزان چربی موجود در این قسمت از گوشت گوساله زیاد است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”13327″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Ground Beef (گوشت چرخ کرده)” font_container=”tag:h2|text_align:right”][vc_column_text]

این نوع استیک به نام همبرگر برای همه کاملا شناخته شده ات.

مخلوطی از انواع گوشت ها که برای تهیه همبرگر از آن استفاده می شود.

میزان چربی آن نیز معمولا کمتر از میزان متوسط است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”13328″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه