29 نوع سوسیس مختلف (بخش اول)

سوسیس ها، این خوش مزه های ساده را همه می شناسند. معمولا ممکن است این طور تصور شود که همه سوسیس ها یکسان هستندو تفاوت چندانی میان آن ها وجود ندارد. از دیدی معمولی ممکن است تنها تفاوت این باشد که این سوسیس تند است، این سوسیس معمولی است و یا این سوسیس فلان مزه را دارد. اما آیا در واقع همین طور است. واقعیت این است که سوسیس ها تنوع فراوانی دارند. چه در طعم و چه در طرز تهیه و استفاده. به طور کلی این طور به نظر می رسد که هر کشوری روش و رسم مخصوص به خود را در تهیه سوسیس دارد.

اما نکته مهم این است که این سوسیس ها به هر روشی که تهیه می شودند طعم و مزه بسیار خوبی دارند و همواره یک غذای محبوب و خوش مزه محسوب می شوند.

 • Hot Dogs
iranhfc

iranhfc

این نوع که به آن هات داگ گفته می شود، معمولا پخته است. این نوع برای استفاده کباب یا بخار پز می شوند و درون نان ساندویچی سرو می گردند. هات داگ ها دو نع گیاهی و گوشتی دارند.

یک ساندویچ هات داگ معمولی دارای سس خردل، سس کچاپ، پیاز، سس مایونز، طعم دهنده های دیگر، پنیر، سس چیلی و ترشی کلم است. ساندویچ هات داگ را در همه جا می توان یافت، در کنار خیابان، در فست فودها کوچک و بزرگ، در دکه های کنار پارک ها و هر جایی که بخواهند یک ساندویچ خوش مزه و سریع به مشتریان تحویل دهند.و این نوع ساندویچ همیشه خوش مزه است و محبوبیت فراوانی دارد.

 • Chorizo
iranhfc

iranhfc

این نوع تاریخچه بسیار قدیمی دارد و شاید بتوان گفت که از زمان رومیان این نوع به روشی سنتی توسط مردم تهیه می شد.

این سوسیس یک نوع اسپانیایی است که معمولا از گوشت خام تهیه می شود و به همین دلیل حتما پیش از استفاده باید پخته شود. رنگ قرمز پررنگ این آن و عر و بوی دودی و بی نظیر آن به دلیل استفاده از فلفل قرمز دودی شده در فرایند تهیه است.

 • Vienna sausage
iranhfc

iranhfc

این نوع معمولا از مرغ  و یا گوشت گوساله و یا هر دوی آن ها تهیه می شود. اسم این نوع از واژه Wiener به معنای ونیز در زبان آلمانی گرفته شده است.

 • Bloedworst
iranhfc

iranhfc

این نوع سوسیس در بلژیک و هلند در اندازه های بزرگ فروخته می شود. مثلا اسلایس هایی با قطر 10 سانتی متر یا سوسیس هایی به اندازه یک موز بزرگ.

برای مصرف، این نوع سوسیس را معمولا درماهی تابه سرخ می کنند. گاهی سیب پخته نیز در کنار این نوع سوسیس و یا روی اسلایس ها سرو می شود. این نوع سوسیس را معمولا همراه با سس سیب، شر قهوه ای، شربت یا کلم قرمز مصرف می کنند.

 • Chipolata
iranhfc

iranhfc

ریشه این نوع را معمولا کشور فرانسه می دانند. این نوع را باریک و مانند سوسیس های صبحانه تهیه می کنند و غالب اوقات به جای این که آن ها را برای خوردن سرخ کنند، کباب می نمایند.

این نوع را از گوشت تهیه می کنند. برای تهیه آن گوشت را با نمک، فلف و گیاهان معطری چون مریم گلی آویشن، فلفل شیرین و جوز هندی مخلوط می نمایند.

 • Saucisson
iranhfc

iranhfc

ان نوع یک نوع سوسیس نازک است که در فرانسه تهیه می شود. و معمولا از گوشت و یا ترکیب انواع گوشت تهیه می شود.

 • Bratwurst
iranhfc

iranhfc

این نوع یک نوع سوسیس آلمانی است که معمولا از گوشت گاو یا گوساله تهیه می شود.

 • Currywurst
iranhfc

iranhfc

این یک نوع غذای آلمانی است که برای تهیه آن از سوسیس bratwurst دودی که قبلا بخار پز شده استفاده می کنند. سوسیس را به صورت اسلایسی برش می دهندو به آن سس کچاپ و ادویه کاری می افزایند.

 • Black pudding
iranhfc

iranhfc

این نوع را معمولا در کشور ایرلند و انگلستان مورد استفاده قرار می دهند. معمولا از گوشت گوساله تهیه می شودو به آن چربی بیش تری نیز اضافه می کنند.

 • White pudding
iranhfc

iranhfc

این نوع یک نوع سوسیس بسیار محبوب در انگلستان، ایرلند و جزایر نیوفاندلند محسوب می شود. این نوع مانند Black pudding است ولی خون درآن وجود ندارد.

 • Drisheen
iranhfc

iranhfc

این نوع را بیش تر در کشور ایرلند تهیه می کنند. گوشت ان معمولا مخلوطی از گوشت گاو و گوسفند است. برای تهیه آن به گوشت مقداری چربی و نمک نیز اضافه می کنند.

 • Salami
iranhfc

iranhfc

این نوع یک نوع سوسیس خشک است که از گوشت گوساله تهیه می شود. برای تهیه این نوع گوشت را با نمک و فلفل به خوبی مخلوط و طعم دار می نمایند.

 • Skilandis
iranhfc

iranhfc

این نوع را معمولا نوعی سوسیس مربوط به کشور لیتوانی می دانند. آن را می توان به مدت طولانی تنگه داری کرده و مورد استفاده قرار داد.

 • Battered sausage
iranhfc

iranhfc

این نوع را می توان در همه جای انگلستان، ایرلند، استرالیا و نیوزلند پیدا کرد. این نوع سوسیس مشابهت بسیاری با هات داگ های آمریکایی دارند. اما معمولا سیخ شده پخته و سرو نمی  شوند.


 

انواع مختلف سوسیس در سراسر جهان (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه