فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

۵ نکته طلایی برای موفقیت غرفه شما در فود کورت

۵ نکته طلایی برای موفقیت غرفه شما در فود کورت

۵ نکته طلایی برای موفقیت غرفه شما در فود کورت

فود کورت ها یکی از شلوغ ترین و پر ازدحام ترین مکانها هستند. زیرا همواره افراد زیادی با ذائقه‌های متفاوت به آنجا می‌آیند تا یک وعده غذایی خوب میل کنند و اوقات خوشی را سپری نمایند.

سخت ترین بخش حضور در یک فود کورت این است که رستورانهای دیگری وجود دارند که ممکن است مشتری شما را جذب کنند و در عین حال بهترین نکته در این مورد این است که وجود رستورانهای دیگر در فود کورت باعث میشوند که شما بیشتر بدرخشید.

با بکار گرفتن نکات زیر میتوانید سطح ارائه خدمات خود را بهبود ببخشید و درآمد بیشتری کسب کنید.

۱- رفتاری دوستانه داشته باشید.

کارکنان خود را به خوبی آموزش دهید و از آنها بخواهید در هنگام برخورد با مشتریان و ارائه خدمات به آنان به بهترین شکل ممکن رفتار کنند. البته شما در یک فود کورت هستید و تمامی کارکنان همین گونه رفتار میکنند. پس باید کارکنان شما بهتر از سایرین باشند. زمان آن فرا رسیده که با مشتریان رفتاری دوستانه داشته باشید. البته این نکته بدین معنی نیست که کارکنان شما به هر فردی که در اطراف غرفه شما درحال قدم زدن است، نزدیک شوند و به او منو را نشان بدهند. انجام این رفتار مساوی است با از دست دادن مشتری برای همیشه. چون هیچ کس دوست ندارد به انتخاب چیزی مجبور شود.

5 نکته طلایی برای موفقیت غرفه شما در فود کورت

برای داشتن رفتاری دوستانه تنها کافی است کارکنان شما بسیار هوشیار باشند. اگر فردی درحال نزدیک شدن به شعبه شماست، کارکنان شما باید با خوش رویی به وی خوش‌آمد بگویند و بپرسند: «چه غذایی میل دارید تا برای شما آماده کنیم؟» کارکنان شما باید بصورت حرفه ای فعالیت کنند تا بتوانند توجه و علاقه مشتری را جلب نمایند و مانع رفتن مشتری به سمت غرفه های دیگر شوند. تن صدای آرام و نگاه چشم در چشم راهکاری عالی برای جذب مشتری و جلوگیری از رفتن وی به سمت دیگر رستورانهاست.

۲- مسابقه یا رقابتی زنده با پاداشی فوری

این نکته یک راهکار عالی برای جذب تمامی افراد حاضر در فود کورت است. تبلیغات مسابقه خود را در همه جا قرار دهید. مسابقه آسان و جذابی را انتخاب کنید که هر روز بتوانید آن را تغییر دهید. مسابقات ساده ای مانند این که «اسم طعم دهنده جدید ما چیست؟» و یا «ماده و سس مخفی همبرگر جدید ما چیست؟»

این مسابقه درآمد شما را دوبرابر میکند. زیرا اول از همه مردم در غرفه شما جمع میشوند تا مسابقه را برنده شوند و بستنی مجانی را بدست آورند. امتیاز دوم این است که برای برنده شدن در مسابقه باید از محتویات غذای شما اطلاع داشته باشند، پس باید آن را امتحان کنند.

راه اندازی فودکورت

۳- نگذارید مشتری عصبانی شود

برخی مشتریان ممکن است بسیار سریع عصبانی شوند. اگر نمیخواهید که صندلی های رستوران و فست فود شما خالی بماند و بقیه روز را بدون مشتری سرکنید، پس مراقب اینگونه مشتریها باشید. باید عملکردی سریع داشته باشید. فود کورت یک محیط باز است که مردم میتوانند همه چیز را ببینند و بشنوند. اگر احساس میکنید مشتری شما احساس خوشایندی ندارد، سریع و بدون اتلاف وقت در جهت جلب رضایت وی اقدام کنید. کارکنان شما باید سریع به میز مشتری مراجعه کنند و با ادب و حوصله برای جلب رضایت وی تلاش نمایند.

مشتریان دوست دارند احساس کنند که برای شما اهمیت دارند و شما دوست دارید مشکل آنها را حل کنید.

۴- محصولات جدید

سعی کنید در ارائه محصولات و غذا نوآوری داشته باشید. شما میتوانید هرماه یک غذای جدید به منوی خود اضافه کنید. وقتی یک غذای جدید به منو اضافه میشود، همه دوست دارند آنرا امتحان کنند و به این صورت شما میتوانید در فود کورت و در میان سایر رقبا موفق تر عمل کنید.

همواره سعی کنید دستور پخت غذای جدید خود را مخفی نگه دارید تا بتوانید در میان رقبای خود حرف اول را بزنید.

فودکورت

۵- مشتری را سرگرم کنید

نگذارید مشتری شما به دلیل پر بودن صندلی های فود کورت آنجا را ترک کنند. سعی کنید به نحوی آنها را سرگرم کنید که سراغ غرفه دیگری نروند. میتوانید از بازیهایی نظیر دارت، بولینگ، شطرنج و … استفاده کنید.

به هرحال فود کورت چندان هم محیط بی نظمی نیست. در ساعات اصلی صرف غذا، فود کورت ها بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند و فرصت بسیار خوبی برای هر فست فود رو رستوران فراهم است تا بتواند مشتری های خود را جذب نماید. با استفاده از نکاتی که به آنها اشاره کردیم، شما نیز میتوانید موفقیت خود را در میان سایر رقبا جشن بگیرید!

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو